شناخت توانایی ها

چگونه می توانیم بیشتر و بیشتر آن کسی شویم که هستیم؟

ارائه دهنده امیر مهرانی در دسته بندی  توسعه فردی

چگونه می توانیم بیشتر و بیشتر آن کسی شویم که هستیم؟

چرا عده ای به سرعت پیشرفت می کنند و عده ای دیگر با وجود تلاش های فراوان، به موفقیت دست نخواهند یافت؟ آیا رویا دست یافتنی است یا تنها میلی است که اغلب به واقعیت نخواهد پیوست؟ موفقیت هر فرد در گرو چه چیزی است؟ چقدر درگیر نقاط ضعفمان هستیم؟

بسیاری این گونه تصور می کنند که برای پیشرفت باید نقاط ضعف خود را از بین برد. از همین رو دائماً در حال کشف نقاط ضعف و حل آن ها هستند؛ یک روند کاملاً زمان بر و انرژی گیر که برای آن نتیجه قطعی نیز نمی توان متصور بود. چرا که بسیاری از نقاط ضعف حل نشدنی باقی خواهد ماند. انسان های موفق درک کرده اند که به جای صرف زمان، برای از بین بردن نقاط ضعف، باید بر نقاط قوت و توانایی های خود سرمایه گذاری کنند. اما آیا توانایی های خود را می شناسیم؟

تحقیقات موسسه گالوپ بر روی بیش از 3 میلیون نفر انسان در نقاط مختلف دنیا، نشان می دهد که افرادی می توانند موفق باشند و همواره این موفقیت را تکرار کنند که توانایی های خود را شناخته و اهداف خود را بر مبنای این توانایی ها انتخاب کنند. عدم آگاهی از توانایی های خویش و یا برداشت اشتباه از آن­ ها، سبب خواهد شد، هدف و مسیری اشتباه، در زندگی انتخاب کنیم. مسیری که همواره در آن نارضایتی های شغلی و ارتباطی بروز خواهند کرد و دائماً با اتفاقات ناخوشایند، در حوزه های گوناگون مواجه خواهیم شد. و رویا ها دست نیافتنی باقی خواهند ماند. اما آیا شناخت استعداد ها و توانایی ها برای کسب موفقیت کافی است؟

دست یافتن به حداکثر های خود یک اتفاق نیست، یک سفر است. سفری که لازم است در آن تعاریفی جدید را جایگزین تعاریف کهنه خود درباره کار و زندگی کنیم؛ به کشف درون خود بپردازیم؛ قابلیت های خود را بالفعل کنیم و با انتخاب هدفی متناسب با آنچه که هستیم، مسیری را طراحی کنیم که بر پایه استعداد ها و توانایی های ما استوار است و گام به گام ما را به آرزوهایمان نزدیک خواهد کرد.

دوره "شناخت توانایی ها" به ما کمک می کند تا این سفر را آغاز کنیم. توانایی ها و قابلیت های خویش را کشف کنیم؛ به رویاهای خود اعتماد کنیم و با طراحی مسیری مناسب به سمت هدف خود حرکت کنیم.

درس های این وب‌یاد

7

شناخت توانایی‌ها از خودشناسی شروع می‌شود

9

چرا در خودشناسی باید به توانایی‌ها توجه کرد؟

10

زندگی برمبنای توانایی‌ها

7

شروع توانمند

4

برندسازی شخصی براساس توانایی‌ها

5

معرفی دوره‌ی کامل شناخت توانایی‌ها

معرفی ارائه کننده

امیر مهرانی
امیر مهرانی
مربی رشد فردی و سازمانی

به سادگی به افراد و سازمان‌ها کمک می کنم تا گذشته‌ی قابل تقدیر خود را دوباره بازیابی کنند، آینده مطلوب خود را شفاف نمایند و در مسیر رسیدن به اهداف خود قدم بگذارند و تبدیل شوند به تغییری که می‌خواهند. من به افراد کمک می‌کنم تا توانایی‌های خود را بشناسند، بتوانند تغییرات مثبت در خود ایجاد کنند و در مسیر رشد پایدار به‌سمت رجحان در کار و زندگی حرکت کنند. همچنین به سازمان‌ها کمک می‌کنم تا مسائل فرهنگی، تیمی و ره‌بری (مدیریتی) خود را شناسایی کنند، از توانایی ها و پتانسل‌ها استفاده نمایند و به تحولی مثبت و کارا دست پیدا کنند.

نظرات کاربران
4.1

بهار سلطانی
ویدئو اول را دیدم و به نظرم حرف های حساب شده ای گفتن
محمد علی فرقانی
ننتااااتتتتتلیبذنناتاذدرزررتتتت
امیر رفاهت
عالی بودبسیار سپاس گذارم که ارزش به جامعه اضافه میکنید
نرگس نامدارفرد
بسیار عالی و کامل بود و راهنمای قوی هست
سعیده قنبری
ایجاد انگیزه برای شروع هرچیزی
سهیل ولیهی
اول باید دوررو ببینیمم
محمدرضا حقگویی
مشکل همینجاست که چگونه محیط اطراف ، محل کار و غیره رو با وجود واقعی خودت بتونی هماهنگ کنی و تطبیق بدی
آرین سلیمانی
من خودم در حوزه شناخت توانایی‌ها مطالعات زیادی داشتم. خصوصاً به همین روش، بر اساس متد موسسه گالوپ و با تکیه بر نقاط قوت. اما اشتباهات فاحشی در این ویدئوها دیدم. برای نمونه، زمینه‌هایی که ما در آنها توانا هستیم، لزوماً در دسته نقاط قوت ما قرار ندارند. چرا که نقاط قوت، باید با علاقه نیز همراه باشند و توانایی کفایت نمی‌کند. در کل قوی و عالی نبود. اما اگر فرصت دارید، ضرر هم نمیکنید
hamidreza mohajer
اشاره به توجه به داشته‌ها و بزرگنمایی توانایی‌ها و نه نقاط ضعف
ساسان رستم نژاد
آقای مهرانی معرف تمام کسانی که در حوزه توسعه مهارت های فردی و سازمانی مطالعه میکنن هستند. خیلی خوب و شسته رفته و دسته بندی شده مطلب رو ارائه کردن
محمد زند
به دلیل تسلط کافی بر مطالب و مطرح کردن موضوعات قابل تامل، می توانم نمره کامل را بدهم
زهره نظام دوست
سپاس فراوان از استاد مهرانی و سایت وب یاد
وحید غفارپور
بیشتر از اینکه آموزشی باشه تبلیغاتی بود
mahta Ajoudani
شاید بعد از گشت و گذار تو سایت های متفاوت ایرانی و خارجی بالاخره تونستم اون سایتی ک میخوام رو پیدا کنم :)
زهرا جعفری
من فکر میکنم در شناخت توانمندی ها خوب بود البته اگر ما خودما ن بتوانیم در این مورد شناخت خوبی از خودمان داشته باشیم .
هدیه مدنی
بخش آخر تبلیغاتی بود. اگر کمی در مورد مطالب برای کسانی که به کلاس ها دسترسی ندارند بهتر توضیح می دادند خیلی عالی بود.
سورن زند
این دوره فقط مقدمه ای بود بر شناخت توانایی ها که ظاهرن دوره کامل بصورت حضوری در کلاس برگزار خواهد شد...
سارا خاتمی
دوره زیاد جالب و کاربردی نبود
محمد خسروشاهی
واسه منی که یه جورایی در انتخاب شغل آینده ام تردید داشتم کمک کرد.ممنون از شما
سبحان هاشم زاده
دوره ای تاثیرگذار و مورد نیاز من بود و تصور شخصی بنده این است که جامعه غالب مردم در کشور ما هم به این طرز فکر نیازمندند.