چگونه زمان را مدیریت کنیم

چگونه همیشه زمان کافی برای انجام کارها داشته باشیم؟

چگونه زمان را مدیریت کنیم ?

شرکت‌های بزرگ خطوط پاسخگویی ۲۴ ساعته، صفحات چت مستقیم و حتی تیمی از کارشناسان شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر دارند تا همیشه برای مشتریانشان در دسترس باشند. در حالی که استارتاپ‌ها کارکنان لازم برای رقابت با این ماشین‌های پاسخگویِ سریع را ندارند، آن‌ها نیز باید برای ارائه‌ی خدمات مشابه، همیشه در دسترس باشند. چگونه زمان را مدیریت کنیم ؟ این سوال بسیاری از افراد است که در اینجا به آن پاسخ خواهیم داد.

در واقع کارآفرینان می‌توانند از تجارب شخصی خود برای کمک به مشتریانشان استفاده کنند و این چیزی فراتر از کاری است که شرکت‌ها انجام می‌دهند. اگرچه بانک امریکا (Bank of America) ممکن است در توییتر اکانت داشته باشد اما مدیرعامل آن برایان موینیهان هرگز در آنجا مستقیماً با مشتریان صحبت نمی‌کند. کارآفرینان باهوش می‌توانند زمانی برای ارتباط با مشتریان اختصاص دهند. شما به عنوان کارآفرین چطور برای ارتباط با مشتریان وقت می‌گذارید؟

 ۱- برنامه‌ی روزانه‌تان نمی‌تواند بیش از حد منظم باشد.

باید همیشه در دسترس باشید اما نباید اجازه دهید دیگران بیش‌ از حد زمان‌تان را بگیرند. برای این کار می‌توانید از برنامه‌ی تقویم Microsoft Outlook برای برنامه‌ریزی کارهای خود استفاده کنیم. این برنامه به کاربرانش امکان می‌دهد زمان و تاریخ‌هایی را مشخص کنند و در آن زمان‌های خاص هیچ برنامه‌ای قرار ندهند. همچنین با این برنامه می‌توانید در صورتی که مجبور به جابه‌جا کردن برنامه‌هایتان هستید، به راحتی این کار را انجام دهید. در واقع این برنامه دیدی کلی از زمان‌های واقعی که می‌توانید در دسترس باشید را در اختیار شما قرار می‌دهد و در شرایط اضطراری می‌توانید با نگاه به برنامه‌تان به طور موثری از زمانتان استفاده کنید. چگونه زمان را مدیریت کنیم ؟برنامه‌ریزی کنیم.

در وب‌یادی با عنوان «مدیریت زمان» ارائه شده توسط دکتر عماد قائنی می‌توانید اطلاعات بیش‌تری در این مورد کسب کنید.

۲- از تکنولوژی برای تبدیل موبایل‌تان به دفتر کار استفاده کنید.

امروزه موبایل‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها این قابلیت را دارند که انواع برنامه‌های ارتباطی را روی آن‌ها نصب کنیم. با برنامه‌های مختلف نظیر eFileCabinet به راحتی می‌توانید اطلاعات را به وسایل مختلف منتقل کنید. با این ابزارها و برنامه‌ها می‌توانید حتی وقتی در جاده یا ماموریت هستید در دسترس باشید. همچنین می‌توانید در حال غذا درست کردن، بعد از ورزش یا حتی در صف اتوبوس، ایمیل خود را چک کنید، یا مدارکی را ارسال کنید. چگونه زمان را مدیریت کنیم ؟ از تکنولوژی استفاده کنیم.

۳- افراد با استعداد استخدام کنید.

یکی از رموز موفقیت استخدام افراد با استعداد است. یک نفر به تنهایی نمی‌تواند همه‌ی کارها را انجام دهد و یک تیم، عملکردی بهتر از یک نفر به تنهایی دارد. اگر تیمی از افراد با استعداد داشته باشید می‌توانید با اطمینان آن‌ها را به جلسات مهم بفرستید زیرا مطمئنا، آن‌ها قادرند از استراتژی‌های مختلف برای موفقیت و پیشبرد کار‌ها استفاده کنند. پس با خیال راحت می‌توانید نظاره‌گر باشید زیرا افراد تیم‌تان همه چیز را تحت کنترل دارند.

فراموش نکنید کارمندان مثل مشتریان هستند اگر همیشه برای آن‌ها در دسترس باشید در ایجاد نیروی کار مستقل که می‌توانند اهداف شرکت‌تان را بدون نظارات و راهنمایی مداوم شما انجام دهند، به آن‌ها کمک می‌کنید. چگونه زمان را مدیریت کنیم؟ تیمی از افراد با استعداد داشته باشیم.


در یادداشت‌های زیر می‌توانید نکات بیش‌تری در این مورد مطالعه کنید:

مدیریت زمان، موثرتر از گذشته!

نکاتی برای جلوگیری از اتلاف وقت در محل کار

چگونه با برنامه ریزی روزانه، پیشرفت شغلی داشته باشیم؟


۴- دستیاری با استعداد و شایسته استخدام کنید.

اگر دستیاری توانا و شایسته داشته باشید می‌تواند به همه‌ی جزییات توجه کند و کارهای شما را سازماندهی کند. با این کار شما می‌توانید بر مسائل مهم‌تری که به تمرکز نیاز دارند توجه کنید. همه‌ی کارآفرینان نمی‌توانند هزینه‌ی استخدام دستیار را بپردازند اما خدمات مجازی وجود دارند که با آن می‌توانید افرادی را استخدام کنید که از راه دور کار می‌کنند و می‌توانند به اندازه‌ی یک دستیار واقعی مفید باشند. چگونه زمان را مدیریت کنیم ؟ دستیار شایسته داشته باشیم.

به عنوان کارآفرین باید زمان را کنترل کنید و همیشه مسائلی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید. با استفاده از تکنولوژی می‌توانید زمان را مدیریت کنید و استخدام افرد با استعداد کمک می‌کند وقت بیش‌تری برای تمرکز بر نکات مهم‌تر داشته باشید.

مدیریت کسب و کار

Leave a reply