راه های رسیدن به هدف

چطور افراد موفق به اهدافشان در زندگی می‌رسند؟

راه های رسیدن به هدف

چرا یعضی افراد همیشه به اهدافشان می‌رسند؟ چرا بعضی هرگز در رسیدن به اهداف و اجرای برنامه‌هایشان موفق نیستند؟ راه های رسیدن به هدف چیست؟ مطالعات چند دهه‌ی گذشته و مقایسه‌ی افرادی که همیشه به اهدافشان می‌رسند و افراد ناموفق در رسیدن به اهداف تفاوت‌های مهمی بین این دو گروه نشان می‌دهند که اطلاع از آن‌ها به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند.

تفاوت بین افراد موفق و ناموفق در رسیدن به هدف

افرادی که به اهدافشان دست می‌یابند می‌دانند چه می‌خواهند.

اگر از افراد موفق درباره‌ی موفقیت‌هایشان سوال بپرسید به شما خواهند گفت که از مدت‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند، برای مثال می‌گویند ۵ سال پیش از آن که میلیونر شوم هدفم را در برنامه‌ام در کامپیوترم نوشته بودم. اگر به وضوح اهدافتان را ننویسید هیچگاه به آن‌ها دست نخواهید یافت. در واقع بین خواستن چیزی و نوشتن واضح برنامه‌ها برای دستیابی به آن خواسته، تفاوت آشکاری وجود دارد.


در وب‌یادهای زیر می‌توانید نکات بیش‌تری در این مورد بیاموزید:

دستیابی به اهداف در کار و زندگی

افزایش بهره وری شخصی

هم خدا، هم خرما؟


افرادی که به اهدافشان می‌رسند هیچگاه ناامید نمی‌شوند.

اگر نمی‌توانید از یک کوه عبور کنید از آن بالا بروید، اگر باز هم نتوانستید از آن عبور کنید آن را دور برنید، و اگر باز هم نتوانستید از آن عبور کنید تونلی حفر کنید. افرادی که به اهدافشان می‌رسند هنگام روبرو شدن با موانع و مشکلات دست از تلاش برنمی‌دارند بلکه به راه‌های دیگری برای دستیابی به اهدافشان فکر می‌کنند؛ اما افراد ناموفق در رسیدن به اهداف، هنگام مواجه با موانع ناامید می‌شوند.

افراد موفق در رسیدن به اهداف، افکار و باورهای محدود کننده را از خود دور می‌کنند.

به دلیل اینکه پذیرش شکست سخت است برخی افراد باورهایی مانند «من خوش شانس نیستم» را در ذهن خود ایجاد می‌کنند تا شکست را برای خود آسان‌تر کنند. اما تا زمانی که چنین باورهایی در ذهن خود داشته باشید شانس رسیدن به اهدافتان در زندگی را از بین می‌برید.

راه های رسیدن به هدف

افراد موفق دیگران را سرزنش نمی‌کنند.

افرادی که به اهدافشان می‌رسند مسئولیت هر چیزی که در زندگیشان اتفاق می‌افتد را می‌پذیرند اما افراد ناموفق در رسیدن به اهداف، عوامل بیرونی مانند وضعیت اقتصادی، بدشانسی یا هر چیز دیگری که در زندگی وجود دارد را مسئول اتفاقات دانسته و سرزنش می‌کنند. اگر به طور جدی قصد دستیابی به اهدافتان را دارید باید یاد بگیرید چطور مسئولیت اتفاقات زندگیتان را برعهده بگیرید.

افراد موفق در دستیابی به اهداف هرگز تسلیم نمی‌شوند.

کسانی که به اهدافشان در زندگی دست می‌یابند بعد از چند شکست ناامید نمی‌شوند بلکه سعی می‌کنند خود را با شرایط وفق داده، اشتباهات‌شان را تصحیح کرده، از آن‌ها درس گرفته و در حالی که باز هم به تلاش ادامه می‌دهند مهارت‌های جدید کسب می‌کنند. اما کسانی که به اهدافشان نمی‌رسند با کوچک‌ترین مشکلی تسلیم شده و هرگز دوباره تلاش نمی‌کنند.


همراهان وب‌یاد پیشنهاد می‌کنیم یادداشت‌های زیر را نیز مطالعه کنید:

تعیین اهداف شخصی در زندگی

چطور در اجرای برنامه‌هایمان موفق باشیم؟

۵ راه ساده برای رسیدن به اهداف

چطور برای سال جدید برنامه ریزی کنیم؟


می‌خواهید به اهدافتان در زندگی دست یابید؟

اکنون تفاوت بین کسانی که به اهدافشان می‌رسند و کسانی که به اهدافشان نمی‌رسند را می‌دانید و با راه های رسیدن به هدف در آن‌ها آشنا شدید. اگر واقعاً قصد رسیدن به اهدافتان را دارید باید طرز فکر گروه اول را کسب کنید. ممکن است در ابتدا تغییر طرز فکر قدیمی سخت باشد اما در نهایت خواهید فهمید این کار ارزش تلاش کردن را دارد.

فاروک رادوان (M.Farouk Radwan) که میلیونری موفق است می‌گوید من از ۲۸ سالگی یعنی ۵ سال پیش از آن که میلیونر شوم هدف خود را نوشتم؛ ثروتمند شدن شانسی اتفاق نمی‌افتد بلکه باید به زندگی و پولدار شدن باور داشته باشید.

Leave a reply