موفقیت

درس های موفقیت از ۹ فرد وحشتناک موفق در سال ۲۰۱۶!

هر ساله وب سایت و مجله معتبر Harvard Business Review از  ستاره های خارج از محیط کسب و کار – مانند سیاست، ورزش، هنر یا شطرنج- درخواست می کند که بینش خود را درباره مسائل مدیریت و رهبری بیان کنند. این مطالب در ابتدای سال میلادی ۲۰۱۶ منتشر شده است:


۹-گلدی هاون - بازیگر و تهیه کننده-  درباره تعامل با همکاران:

گلدی هاون

«آیا کار کردن با فردی که با استعداد و هیجان انگیز و پذیرا است، عالی است؟ بله. اما برخی از بازیگران تا این حد خوب نیستند. بعضی از آنها دمدمی مزاج هستند. بنابراین شما باید زبان‌تان را نگه دارید. باید صبور باشید و سعی کنید که او را درک کنید. اگر تحریک شوید، خودتان را خراب کرده اید. شما نیاز دارید که بتوانید به روشنی فکر کنید، و تنها راه رسیدن به آن، این است که ساکت شوید و بدانید که شما نمی توانید فرد دیگری را تغییر دهید، اما قطعاً می توانید خودتان را تغییر دهید.»


۸-جورج میشل- سناتور سابق و مذاکره کننده صلح آمریکا- درباره حل کردن مشاجرات سخت:

جورج میشل

« اول اینکه باید سطح قابل قبولی دانش درباره تاریخچه و ماهیت تعارض وجود داشته باشد، دوم اینکه باید مطمئن شوید که افرادی درگیر گفتگو تصمیم نهایی را مال خود می دانند؛ چرا که آنها هستند که باید با پیامدهای آن تصمیم زندگی کنند. سوم اینکه شما باید واقعاً صبر و استقامت داشته باشد. چهارم اینکه شما باید بهترین درک ممکن را از اهداف اصلی هر طرف داشته باشید و در نهایت باید آماده باشید که در زمان لازم، ریسک منطقی کنید.»


۷-آندره آغاسی- تنیس باز حرفه ای- درباره مدیریت احساسات:

آندره آغاسی

« من دیده ام که مردم از احساسات مثبت یا منفی خود به عنوان یک ابزار مفید، استفاده می کنند. اما هر چقدر که بتوانید احساسات را کنار بگذارید، اثربخش تر خواهید بود. شما ممکن است یک سانتیمتر از پیروزی فاصله داشته باشید، اما اگر اجازه بدهید که احساسات در قدم آخر مداخله کنند، هنوز کیلومترها دور هستید. بنابراین باید هوا، گرما، باران، آغاز و پایان ها، مخالفت ها، خستگی و زخمی بودن را بپذیرید. خیلی چیزها هستند که می توانند شما را از مراقبت کردن کسب و کارتان باز دارند.»


۶-برایان گرازر- تهیه کننده برنده جایزه اسکار درباره کارسپاری:

برایان گرایزر

«به این دلیل که من کارم را از پایین ترین سطح آغاز کردم، همه جزئیاتی که باید اتفاق بیفتند را به خوبی می دانم و وقتی که کسی حرف بی ربطی به من بزند، متوجه می شوم. شما برای اینکه کارسپاری کنید، باید علفهای هرزه را بشناسید و باید در آنها زندگی کرده باشید. من نمیخواهم رهبری باشم که هیچ وقت در علفهای هرزه زندگی نکرده است.»


۵-کن برنز- فیلمساز مستند- درباره رهبری قهرمانانه:

کن برنز

«ما رهبران را امروزه را خیلی سخت انتخاب می کنیم. ما انتظار کمال داریم و وقتی پیدا نمی شود از فقدان قهرمانان سوگواری می کنیم. اما قهرمانی، مذاکره ای است بین قوت ها و ضعف ها. شاید درست نباشد وقتی که می گویم که افرادی مانند روزولت و لینکن نمی توانند در پارلمان ایالت ایوا پیروز شوند، اما قطعا برای آنها موفقیت در محیط و دنیای امروز بسیار سخت بود.»


۴-بیل جونز- رقصنده و طراح رقص- درباره شک کردن به خود:

بیل جونز

« من افسرده هستم. شش سال پیش من نمی دانستم که آیا نیازمندیهای زنده ماندن را دارم . خوب شما چه کاری می کنید؟ یک راه این است که کار کنید. راه دیگر رفتن به دنبال درمان است. راه دیگر نگاه کردن در چشم افرادی است که عاشق شما هستند. برای من این فرد، جورن، مردی است که با او ازدواج کردم و همینطور کارگردان هنریِ همکار من، جنت وونگ؛ کسانی که هر وقت که من ناامیدم به گونه ای به من نگاه می کنند که به من می گوید «چرا درگیر این شده ای؟ این کسی نیست که تو هستی. ما کارهای زیادی داریم که انجام دهیم.» با شک کردن به خود، می توانید با عشق و تعهد به چیزی بزرگتر بجنگید.»


۳-مارک نیوسون- طراح- درباره الهام بخشی:

مارک نیوسون

«خشم شاید لغت سنگینی باشد اما اگر ما با شرایطی که همه چیز هست خوشحال بودیم، هیچ کار دیگری برای انجام دادن نداشتیم. لازم نیست که به دور دستها نگاه کنید تا متوجه شوید که چیزها می توانند خیلی بهتر شوند و تنها دلیلی که بهتر نیستند این است که کسی به اندازه کافی به آنها فکر نکرده است.»


۲-کیت کوریک- خبرنگار- درباره اصیل بودن:

کیت کوریک

«یک برنامه تلویزیونی صبحگاهی اجازه گفتگو و تعامل غیررسمی را می دهد که جوهره وجودی شما را آشکار می کند. من فکر می کنم این یک دلیل موفقیت من در صبح ها بوده است. افراد احساس کرده اند که برنامه ای اصیل را می بینند. من در پشت دوربین همان فردی هستم که در روبروی دوربین بوده ام. وقتی که به برنامه شامگاهی CBS رفتم، مدل برنامه به من اجازه نمی داد که برای نشان دادن شخصیتم راحت باشم. در اغلب بخشها در حال خواندن اخبار داستان های سایر افراد بودم و نتوانستم با مخاطب مانند برنامه صبحگاهی ارتباط برقرار کنم.»


۱-گری کاسپاروف – قهرمان شطرنج- درباره مربی گری و رقابت:

گری گاسپاروف

«یک خرد سطحی وجود دارد که می گوید این ممکن است که یک نصیحت جهانی را ارائه کنیم. اما همه ما متفاوت هستیم. فرایند تصمیم گیری شما به اندازه اثرانگشت شما خاص است. چیزی که برای شما مفید است، ممکن است برای من مضر باشد. برخی از ما کمی جسوریم و برخی کمی محتاط. شما باید بفهمید که چه کسی هستید، باید بدانید که در چه زمینه ای توانمندید و در چه زمینه ای نیستید و پس از آن شروع به ساختن یک بازی کنید که در آن توانمندیهای بالای شما عامل اصلی باشد و ضعفهای شما نشان داده نشود.


اما برای موفق شدن تنها خواندن چند جمله از افراد موفق کافی نیست. در گام بعدی می‌توانیم دوره‌های آموزشی ویدیویی را در مینه کسب موفقیت، با یکدیگر مشاهده کنیم

دوره آموزشی (۱): داستان مسیر موفقیت

دوره آموزشی (۲): دستیابی به اهداف در کار و زندگی


Leave a reply