لذت یک مصاحبه شغلی

چگونه به ساده ترین روش، موفق ترین مصاحبه را داشته باشیم؟

ارائه دهنده مهندس مجید کیانپور در دسته بندی  مدیریت کسب و کار

چگونه به ساده ترین روش، موفق ترین مصاحبه را داشته باشیم؟

داشتن شغل مناسب، دغدغه ای است که اکثر انسان ها در مقاطع مختلف زندگی خود با آن مواجه هستند. در راه رسیدن به شغل مطلوب، آموزش های فرا گرفته در طول زندگانی، شخصیت فرد، رزومه، مصاحبه شغلی، همگی تاثیر بسزایی خواهند داشت. نهایی ترین گام، در دستیابی به شغل مورد نظر، مصاحبه شغلی است. بسیاری از افرادی که در معرض یک مصاحبه شغلی قرار می گیرند، اکثراً ذهن خود را معطوف به مسائلی همچون زبان حرکت بدن، توانایی گفتار، حتی پوشاک مناسب برای مصاحبه و موضوعاتی از این قبیل می کنند. مسلماٌ نگاه آگاهانه به چنین مسائلی برای داشتن یک مصاحبه موفق مفید خواهد بود. اما آیا نگاه صرف به این مسائل و نداشتن نگاه کلی و ساختاری ، برای داشتن یک مصاحبه شغلی موفق کافی خواهد بود؟

اولین مشکل در طرز نگرش به مصاحبه شغلی است. نگرشی که احتمالاً بسیاری از شما حتی در حین خواندن این متن و قبل از دیدن این وب یاد، به مصاحبه شغلی داشته اید و دارید. چرا به یک مصاحبه شغلی پا می گذارید؟ آیا مصاحبه شغلی تنها برای کسب یک موقعیت شغلی است؟ بسیاری بر این تصورند که در صورت کسب موقعیت شغلی مورد نظر، برنده مصاحبه شغلی و در غیر این صورت بازنده اند. نگرشی برد و باختی. اما مسئله مهم تری در یک مصاحبه شغلی نهفته است که اغلب توجهی به آن نمی شود. مسئله ارتباط و شبکه اجتماعی. می توان به مصاحبه شغلی به عنوان فرصتی برای ایجاد ارتباط و گسترش شبکه اجتماعی خویش نگاه کرد. بر پایه ایجاد ارتباط های مناسب شما می توانید خود را در معرض فرصت های شغلی و اجتماعی فراوانی قرار دهید. به جای این که به مصاحبه، تنها به عنوان ابزاری برای کسب یک موقعیت شغلی نگاه کنید، آن را ساحتی بدانید که می توانید پایه موقعیت های شغلی و اجتماعی فراوانی را در آن بنا کنیم. حال دوباره می توانید این سوال را از خود بپرسید. چرا به یک مصاحبه شغلی پا می گذارید؟ اما آیا پاسخ به این سوال برای داشتن یک مصاحبه شغلی موفق کافی است؟

در این وب یاد سعی گردیده تا به روش 5W+H، با پاسخ به شش سوال ساده، شما را راهنمایی کنیم تا به بهترین و صادقانه ترین نحو، مصاحبه شغلی را پشت سر بگذارید.

درس های این وب‌یاد

5

هدف ما از شرکت در مصاحبه شغلي چيست؟

هدف ما از شرکت در مصاحبه شغلي چيست؟

8

مصاحبه شغلی چیست ؟

4

زمان و مکان در مصاحبه شغلی چه معنایی دارد ؟

زمان و مکان در مصاحبه شغلی چه معنایی دارد ؟

2

چه کسی مخاطب ما در مصاحبه شغلی است ؟

چه کسی مخاطب ما در مصاحبه شغلی است ؟

3

چگونه یک مصاحبه شغلی تاثیرگذار داشته باشیم ؟

چگونه یک مصاحبه شغلی تاثیرگذار داشته باشیم ؟

معرفی ارائه کننده

مجید کیانپور
مهندس مجید کیانپور
مشاور و مدرس در حوزه رهبري سازماني و منابع انساني

من بیشتر از دوازده سال است که از روبرو بودن با مسائل منابع انسانی لذت میبرم. در حدود نه سال از این سالها به عنوان مدیر کل منابع انسانی، مدير آموزش و مشاور ارشد منابع انساني در شرکتهای بین المللی (توتال، هنکل) در ايران و منطقه خاورميانه از نزدیک با مسائل مختلف منابع انساني از استراتژي تا اجرا سرو کار داشته ام. در عین حال مشاور ارشد منابع انسانی شرکتهای بزرگ بین المللی و ایرانی(نظیر دنون، کیسون، کاله، بانک سامان و ..) در تدوین استراتژیهای منابع انسانیشان بوده ام. پشتوانه تحصيل در رشته مهندسي صنايع و مديريت اجرايي در دانشگاه علم و صنعت به همراه فرصت يادگيري از جمعي از مديران موفق بين المللي، شانس بزرگ زندگي کاري و تحصيلي من بود. دو سال پیش و پس از چند سال تجربه در مشاوره و تدريس، شرکت تجربه شاپرک آبی را به همراه استاد و دوست خوبم دکتر شهرام رحيمي تاسیس کرديم تا بتوانيم در زمينه برنامه ريزي استراتژيک منابع انساني و آموزش مهارتهاي ارتباطي و مديريتي به سازمانها و افرادي که به دنبال راه حلهاي اجرايي و خلاقانه هستند، کمک کنيم. در حال حاضر شانس حضور و تحصيل در رشته MBA و در کنار بزرگاني از سراسر دنيا در دانشگاه HULT فرصتي استثنايي براي يادگيري نوين ترينهاي کسب و کار و مديريت را برايم فراهم آورده است. این روزها و در تجربه شاپرک آبي، لذت همکاری با جمعي از بهترينها در ايران را با افتخار تجربه میکنم و از بکارگیری مدرنترین روشهای آموزش و مشاوره در پروژه ها بسیار خرسندم.

نظرات کاربران
3.9

زهرا انوشه
بسیار اموزنده و مفید بود
یوسف نصرتی
با سپاس که یکی از مموارد مهم را مطرح کردین
محمدرضا هنرمند
سایت بسیار عالی و رایگان با محتوای علمی خوب
سما صاد
عالی و متفاوت با بقیه آموزشها
زینب احمدی
کاربردی و مفید پر از نکات دقیق
aida panahandeh
بسیار عالی امیدوارم کمکم کنه
محسن غفاری
فعلا ویویوی اولیه برای شروع بسیار تاثیر گذار بود.
رضوانه  راد
عالی بود . ..........................
اعظم محقق
هنوز ندیدم برای اققای شیری هم باز نشد
فایزه میکاییلی
خیلی خوب و مفید بود با تشکر
مائده دبستانی
بیشترین نیاز امروز ما یاد گیری است ، دانش سلاح قوی و خوبیست که ما آن را فراموش کرده ایم .
رضا قاسم پور
نسبتا خوب بود ولی کامل نبود.
محمد غلامرضاپور
عالی بود و دقیق توضیحات بسیار موثر میباشد ومفید با تشکر فراوان
سروش فرخ نیا
دیدم رو نسبت به مصاحبه شغلی عوض کرد
مجتبی کرمانی
عالی و جالببود بسیار خوب بود
بابک رضائی
عالی بود و قابل استفاده
انسیه شیعه زاده
خیلی مطالب جذاب و جدیدی رو بیان نمودید. بسیار سپاسگزارم از اینکه به ما گوشزد کردید که داستان زندگی جذابی برای دیگران داشته باشیم
سبحان عباسی
کمک به ارتباط بهتر در زمان مصاحبه
محمد امیر مداح
نگاه استاد رو نسبت به مصاحبه شغلی فوق العاده دوست داشتم
عاطفه عبدی
بسیار عالی و راه گشا، ممنون از اینکه اطلاعات خوبی و در اختیار ما قرار میدین