روش تحقیق در شبکه های اجتماعی مجازی

شیوه صحیح تحقیق در شبکه های اجتماعی مجازی چیست؟

ارائه دهنده گروه تحلیل شبکه اجتماعی در دسته بندی  مدیریت کسب و کار

شیوه صحیح تحقیق در شبکه های اجتماعی مجازی چیست؟

شبکه های اجتماعی مجازی به عنوان یک پدیده اجتماعی، در سال های اخیر با سرعت فراوانی رشد و گسترش یافته اند و هر روزه ارتباط انسان ها با این شبکه ها، افزایش می یابد. شبکه هایی با ویژگی ها و قابلیت های متفاوت که تمامی حوزه های اجتماعی را تحت تاثیر خود قرار داده اند؛ و حتی سبب تغییر و خلق پارامترهای اجتماعی مختلف در خارج از دنیای مجازی شده اند. واضح است که ظهور و گسترش چنین پدیده هایی، بروز مسائل، مشکلات، سوالات و مباحث خاصی را به دنبال خواهد داشت. از همین رو شبکه های اجتماعی مجازی، مسلما تحقیق و پژوهش های فراوانی را به خود اختصاص خواهند داد.

در این وب یاد، با تشریح روش تحقیق، تعریف علمی شبکه های اجتماعی، بیان اقتضائات پژوهش در شبکه های اجتماعی، بررسی رویکردهای مختلف در پژوهش شبکه های اجتماعی و روش جمع آوری و تحلیل داده ها، سعی شده است تا اطلاعات کاربردی و مفیدی جهت آگاهی از شیوه صحیح تحقیق در شبکه های اجتماعی مجازی به شما ارائه شود.

درس های این وب‌یاد

3

روش تحقیق علمی چیست؟

2

آشنایی با رسانه‌های اجتماعی

5

اقتضائات پژوهش در شبکه‌های اجتماعی

6

رویکردها و روشهای مختلف در مطالعه شبکه‌های اجتماعی

11

روش‌های گردآوری داده و تحلیل در مطالعه شبکه‌های اجتماعی

معرفی ارائه کننده

گروه تحلیل شبکه اجتماعی
گروه تحلیل شبکه اجتماعی
گروه تحلیل شبکه اجتماعی فعال در زمینه مطالعه شبکه های اجتماعی

پروفایل رسمی گروه تحلیل شبکه اجتماعی در وبیاد که به ارائه وبیادهای مرتبط با مطالعه ی علمی شبکه های اجتماعی واقعی و مجازی می پردازد. برای آشنایی بیشتر با فعالیت های گروه تحلیل شبکه اجتماعی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و اجرایی به وبسایت مراجعه فرمایید. www.OnlineSNA.com

نظرات کاربران
3.8

مهدی عربلو
مفید و کاربردی نکاتی بود که کمتر بهش اشاره شده بود درصورتی که بسیار تاثیر گذار
علیرضا هوایی
بیان ضعیف و کتابی، یکنواختی تن صحبت کردن،تند تند حرف زدن، خسته کننده بود، بر خلاف سایر دروس وبیاد نکته ای نتونستم ازش یاد بگیرم. بنظرم نوع ارائه خیلی ضعیف بود. مثال های کاربردی تقریبا وجود نداشت. نوع فیلم برداری و پوزیشن گوینده هم جالب نیست و حس بی تفاوتی به بیننده انتقال میده.
نیس نیسوف
سلام درس روش تحقیق در شبکه های اجتماعی مجازی در عین خلاصه بودن بسیار پر محتوا است و جا دارد از زحمات شما تشکر کنم.
وحید غفاری
نمونه این ویدئو رو در سایت های دیگه و کانال های آموزشی ندیده بودم
اسماعیل فدایی
چون زحمت کشیدن و این اموزش رو تهیه کردند.
مهدی حیدری
عالی و پر محتوا و قابل استفاده و کارآمد
امیر بسترخاکی
بسیار ممنون از دوره شما،تشکر
ابراهیم اسکندری پور
خلا این بحث را بارها در کلاس شبکه های اجتماعی لمس کرده ام
محسن گودرزی
سلام. با تشکر از اشتراک گذاری محتوای وب یاد و مطالب خوبتون. نکته ای برای درستر و دقیقتر شدن محتوایتان: در وب یاد آخر یکی از روش های مطالعه موردی در شبکه های اجتماعی مجازی پیمایش عنوان شد و مصاحبه نیز به عنوان روشی دیگر مطرح شد. لازم به ذکره که اکثر دانشمندان حوزه روش و روش شناسان (خلاف این را جائی ندیدم) معتقدند که مصاحبه ابزار است و نه متد؛ به بیان دیگه مصاحبه در کنار پرسشنامه هر دو از ابزارهای روش پیمایش هستند و مطرح کردن آن هم ردیف پیمایش به عنوان روشی مستقل دقیق نیست. موفق باشید