دوره مجازی آموزش لینوکس (آزمون 101)

آمادگی برای آزمون رسمی LPIC1 کد 101

ارائه دهنده شرکت ارتباطات مبین نت در دسته بندی  کامپیوتر و فن‌آوری

آمادگی برای آزمون رسمی LPIC1 کد 101

لینوکس هسته‌ای برای سیستم عامل گنو/لینوکس است که لینوس توروالدز در 1992 طی ایمیل نوشته شدنش را به‌ جهانیان اطلاع داد و از آن زمان تا به‌حال به‌شکلی باورنکردنی در حال توسعه بوده‌ است. این سیستم‌عامل ابتدا سرورهای جهان را تسخیر کرد و سپس سوپرکامپیوترها را و امروز در دنیای گجت‌ها و کامپیوترهای دسکتاپ نیز جای خود را باز کرده و برای مثال تمام گوشی‌های اندرویدی و لب‌تاپ‌ها کروم بوک و بسیاری روترهای شبکه و غیره از آن برای جان بخشیدن به‌سخت افزار خود استفاده می‌کنند. از آنجایی که این سیستم‌عامل کاربردی بسیار گسترده در سیستم‌های مخابراتی بانکی و غیره دارد، نیاز به‌ مدیران سیستم لینوکس حرفه‌ای دائما در حال افزایش است اما به‌دلیل گستردگی مفاهیم لینوکس و تنوع توزیع‌ها، ‌استخدام متخصص لینوکس همیشه برای شرکت‌ها با چالش‌های متنوعی همراه بوده. موسسه LPI سعی کرده با امتحان‌ها و مدارک خود، پاسخی مناسب برای این مساله ارائه دهد.
LPIC
دنیای لینوکس دنیای بزرگی است و اگر کسی در آن ادعای تخصص کند لازم است این ادعا را ثابت کند. تا سال 1999 اصلی‌ترین مدرک لینوکس توسط شرکت ردهت ارائه می‌شد که اشکالاتی به‌آن وارد بود از جمله تمرکز آن روی فقط یک توزیع خاص و غیرممکن بودن دریافت مدرک توسط بخش بزرگی از مردم جهان به‌خاطر محدودیت‌های امتحانی.
در سال 1999 سازمان به‌نام «انستیتوی تخصصی لینوکس» یا «Linux Professional Institute» تاسیس شد تا به‌این مشکلات پایان دهد. این موسسه کانادایی شعبه‌هایی در سراسر دنیا از جمله ایران تاسیس کرد تا روند امتحان را برای ساکنان کشورهای مختلف ساده کند و همزمان با معرفی امتحان‌های متنوع در سطح‌های مختلف، به‌علاقمندان و متخصصان لینوکس فرصت داد تا با گذراندن دوره‌ها و شرکت در امتحان‌ها و دریافت مدارک تخصصی، مهارت خود در حوزه‌های مورد ادعا را ثابت کنند. این مدارک که با نام LPIC شناخته می‌شوند، مستقل از توزیع‌های خاص بوده و مورد حمایت و تایید شرکت‌های بزرگی همچون آی بی آم، اچ پی، پروسافت،‌ اینتل و بسیاری دیگر هستند.
در این دوره آموزشی، به آزمون 101 مدرک LPIC می‌پردازیم که حدود بیست ساعت دوره آموزشی را شامل می‌شود. در این امتحان که امتحان اول ال پی آی سی سطح یک خوانده می‌شود، مراجعان با مباحث استاندارد این سطح یعنی پوسته‌ها، اسکریپت‌ها و مدیریت داده‌ها، محیط کاربری و دسکتاپ، وظایف مدیر سیستم، سرویس‌های پایه سیستم، مبانی شبکه و امنیت در گنو لینوکس، آشنایی با معماری سیستم، مفاهیم سیستم عامل و نصب نرم‌افزارها، دستورات مطرح در خط فرمان گینولینوکس، کار با فایل‌ها، ساختار سلسله مراتبی سیستم فایل و دستگاه و غیره آشنا می‌شوند.
انتظار می‌رود تنها با دیدن ویدیوهای ارائه شده در این دوره و مرور جزیی متن‌های مرتبط،‌ دانشجویان بتوانند در آزمون رسمی LPIC1 کد 101 شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند.

درس های این وب‌یاد

30

شناسایی و تنظیم سخت افزارها

18

بوت کردن سیستم

31

تغییر ران لول‌ها و شات داون و ریبوت سیستم

37

طراحی لی آوت هارد دیسک

30

نصب مدیر بوت

19

مدیریت کتابخانه‌های اشتراکی

28

استفاده از مدیر بسته دبیان

35

استفاده از مدیر بسته YUM و RPM

31

کار در خط فرمان (بخش اول)

27

کار در خط فرمان (بخش دوم)

27

پردازش متون با فیلترها (بخش اول)

32

پردازش متون با فیلترها (بخش دوم)

25

مدیریت مقدماتی فایل (بخش اول)

30

مدیریت مقدماتی فایل (بخش دوم)

23

مدیریت مقدماتی فایل (بخش سوم)

38

استفاده از استریم‌ها، پایپ‌ها و ریدایرکت‌ها

35

ساخت، دیده‌بانی و کشتن پروسه‌ها

13

تغییر اولویت اجرای پروسه‌ها

27

جستجوی فایل‌های متنی با استفاده از رگولار اکسپرشن‌ها

34

ویرایش مقدماتی فایل با vi

29

ساخت پارتیشن‌ها و فایل سیستم‌ها

35

حفظ سلامت فایل سیستم‌ها

24

کنترل ماونت کردن و آن‌ماونت کردن فایل‌سیستم‌ها

19

مدیریت سهمیه دیسک‌

36

مدیریت مالکیت و دسترسی فایل‌ها

23

ایجاد و تغییر لینک‌های سخت و سمبلیک

20

پیدا کردن فایل‌های سیستمی و محل قرارگیری صحیح فایل‌ها

لطفا صبر کنید ...

معرفی برگزار کننده

شرکت ارتباطات مبین نت
شرکت ارتباطات مبین نت
ارائه دهنده اینترنت وایمکس، وای فای و ال تی ای

شرکت ارتباطات مبین‌نت در آذر ماه ۱۳۸۷ با هدف ایجاد زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در مقیاس کشوری، کار خود را آغاز کرد. مبین‌نت با همین هدف در مزایده‌ اپراتوری WiMAX شرکت کرد و موفق شد پروانه‌ سراسری ارتباطات بی‌سیم ایران مبتنی بر فناوری WiMAX را در تمامی استان‌های کشور از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اخذ کند. مرداد ۱۳۸۹ و پس از ایجاد زیرساخت‌های لازممبین‌نت موفق شد شبکه‌ بی‌سیم سراسری خود را بر پایه‌ فناوری وایمکس به‌طور رسمی راه‌اندازی کند.با راه‌اندازی موفقیت‌آمیز این شبکه ارایه‌ خدمات باندپهن میسر شد و در آینده‌ نزدیک نیز تلفن اینترنتی به شیوه‌ نیمه‌متحرک در سراسر کشور ارائه می‌شود. هدف اصلی مبین‌نت، ایجاد شبکه‌ گسترده‌ ملی مبتنی بر فناوری وایمکس است تا به این وسیله بتواند نیازهای گوناگون ارتباطی مشترکان خود در سراسر کشور را تامین کند. گام بعدی مبین‌نت توسعه‌ روابط اپراتوری در اکثر کشورهای جهان است. شرکت مبین‌نت به شبکه‌ سراسری خود نه تنها به عنوان بستر ارایه خدمات اینترنت پرسرعت، بلکه به عنوان شبکه‌ وسیع IP در گستره کشور می‌نگرد. این بدان معنی است که ایران در کوتاه‌ترین زمان، صاحب شبکه‌ای شده است که ظرفیت ارایه‌ طیف وسیعی از خدمات ارزش افزوده‌ را دارد است. مبین‌نت افزون بر ارایه‌ خدمات اینترنت پرسرعت به عموم، در تدارک ساز و کار انجام وظیفه به عنوان یک ISDP ملی در توزیع اینترنت و ارایه‌ خدمات تلفن ثابت مبتنی بر پروتکل IP نیز هست. هم‌اکنون شبکه‌ سراسری وایمکس مبین‌نت بزرگ‌ترین شبکه‌ وایمکس در سراسر جهان است و هر ماه شهرهای جدیدی به این شبکه می‌پیوندند. امیدواریم بتوانیم در ارایه‌ خدمات مطلوب و با کیفیت به موفقیت‌های بیش‌تری دست یابیم.

نظرات کاربران
5

فرزاد بهبودی خیاوی
استاد جادی خیلی عالی و با انرژی و با نشاط تدریس می کنند.
اسماعیل اسماعیل
محتوای آموزشی رایگان بسیار عالی
محسن حاجی مهدی ئی
بسیار عالی روان دقیق و مسلط با کیفیت عالی و سرعت بالای نمایش
پروانه قاسمی
ساده و واضح بودن تدریس. قدرت بیان خوب.تدریس همراه با کتاب و مثال
امیرحسین صائمی
برای علاقه مندان فوق العاده سودمند و به طرز خیلی خوبی دقیق و منظمه
رامین بختیار
آموزش در سطح عالی؛ فن بیان خوب؛ رایگان!
هدی جعفری
بسیار عالی بود متشکرم :)
مسعود شفیعی
با سلام و احترام واقعا ممنونم چون هدف شما خدمت کردن به خلق است نه منافع شخصی و سودجویانه. خیلی ممنونم باشد که تو همین دنیا مزد کار خوبتون رو بگیرید. همنطوری که بزرگان ما میگن کار خوب و بد تو همین دنیا برای ما بازتاب خواهد داشت. به قول مولانا: این جهان کوه است و فعل ما ندا...... سوی ما آید ندا ها رو صدا.
محمد همایونی
ممنون از آموزش رایگان
احسان قربانی
خیلی آموزش کامل و خوبی بود ،ممنون ....
مها عبیات
سلام و خسته نباشید اموزش خیلی حالب جادی و دلنشین اون
محمد حسین  صادق زارعی
آموزش بر پایه منابع اصلی لینوکس با بیان فنی و شیرین استادی حرفه ای و مسلط بر اساس و هدف آموزش.
امید سراب
فن بیان قوی مدرس+پرانرژی بودن
Vahid Rezazadeh
تسلط کامل دارن مثال های خوب میزنن بیان بسیار بالا