مراقبت بعد از زایمان

نکات و نرمش های لازم برای مراقبت بعد از زایمان

ارائه دهنده فیروزه روستا در دسته بندی  سبک زندگی

نکات و نرمش های لازم برای مراقبت بعد از زایمان

عمدتا زنان و همسرهایشان در طول دوران بارداری و هنگام زایمان به شدت نگران هستند. این نگرانی قابل درک و به‌جا است. اما مشکل آنجاست که بعد از زایمان نگرانی آن‌ها نسبت به وضعیت جسمی و روحی مادر از بین رفته و صرفا معطوف به کودک می‌شود. در حالی که بعد از زایمان و تولد کودک اتفاقات مهمی در ساختار جسمی و روحی مادران پیش می‌آید و آگاهی از نکات لازم برای مراقبت بعد از زایمان، ضروری است. در شش هفته دوره نقاهت بعد از زایمان، مادران حتما باید اقداماتی را انجام دهند که از مشکلات احتمالی پیشگیری شود. در این مدت شش هفته‌ای که مادران شرایط سخت جسمی و روحی را تجربه می‌کنند، باید مراقبت از کودک را نیز انجام دهند؛ چرا که کودک در این مدت بیشترین نیاز را به آن‌ها دارد و اتصال مادر به کودک و رشد عاطفی در همین محدوده زمانی انجام می‌شود. این موضوع شرایط را پیچیده‌تر می‌کند زیرا که در صورت رعایت نکردن اصول مراقبت بعد از زایمان، پایه‌های ارتباط کودک با مادر نیز دچار مشکل و کاستی‌هایی می‌گردد. بسیاری از مادران به دلیل نداشتن آگاهی از چگونگی کنترل این شرایط، علاوه بر خدشه وارد کردن بر اساس این ارتباط، خود را نیز دچار مشکلات و عوارض دردسر سازی می‌کنند.
بنابراین در این وب یاد نکاتی در راستای مراقبت بعد از زایمان به مادران آموخته خواهد شد که با اجرای آن‌ها بتوانند در کوتاه ترین زمان، سلامت و آمادگی جسمی خود را بدست آورند.

درس های این وب‌یاد

6

بهداشت پس از زایمان

5

اندوه بعد از زایمان

6

شیوه تنفس

2

نحوه بلند شدن

3

افزایش گردش خون در اندام تحتانی

1

افزایش گردش خون در اندام فوقانی

2

برگشت پذیری عضلات شکمی

1

تقویت عضلات شکمی و برگشت پذیری

1

تقویت دستگاه گوارش

1

توانبخشی لگنی بعد از زایمان طبیعی

لطفا صبر کنید ...

معرفی ارائه کننده

فیروزه  روستا
فیروزه روستا
کارشناسی ارشد مامایی، مدرس ارشد آمادگی بارداری

من فارغ التحصیل رشته مامایی از کشور فرانسه هستم و نزدیک به 20 سال است که به مادران باردار کمک می کنم تا این دوره بسیار مهم را با آرامش و با حداقل عوارض طی کنند. همکاری من در این زمینه از طریق آموزش ماماها به صورت آکادمیک و همینطور آموزش خود مادران باردار در مرکز سلامت مادران صورت می گیرد. در طول این سالها فعالیتهای متعددی از جمله تدریس در دانشکده های مامایی، عضویت در كميته فني مشورتي پروتكل آمادگیهاي دوران بارداري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و تدریس کارگاه هاي تخصصي آمادگي براي زايمان بيمارستان ها و دانشگاه هاي کشور و... داشته ام. تلاش من همواره این بوده است که الگويي مناسب نياز مادران باردار کشورم ارائه دهم و بنيانگزار کلاسهاي آمادگي براي زايمان در ایران بوده ام.

نظرات کاربران