زایمان راحت و سلامت کودک

نکات و نرمش‌هایی برای داشتن یک زایمان راحت

ارائه دهنده فیروزه روستا در دسته بندی  سبک زندگی

نکات و نرمش‌هایی برای داشتن یک زایمان راحت

قطعا یکی از به یادماندنی‌ترین و در عین حال استرس برانگیزترین لحظاتی که زوج‌ها تجربه خواهند کرد، لحظه زایمان و تولد کودک است. همگی ما می‌دانیم که این لحظه ممکن است خطرات و عوارض جبران ناپذیری را چه برای کودک چه برای مادر، به همراه داشته باشد. البته این موضوع نیز واضح است که عمده اتفاقات ناگوار در حین زایمان، با رعایت اصول و نکات لازم، قابل پیشگیری است. جدا از خطارت ممکن موضوع دیگری که مادر در حین زایمان با آن مواجه است سختی و یا سهولت زایمان است.اما آیا داشتن یک زایمان راحت به انتخاب خود زوج‎هاست؟ بسیاری از زوج‌ها آگاهی ندارند که داشتن یک زایمان راحت به صورت تصادفی نیست و با رعایت و انجام یک سری اصول، می‌توان یک زایمان راحت را انتخاب کرد.
موضوع دیگری نیز وجود دارد که غالبا نادیده گرفته می‌شود؛ هیچکدام ما روز تولدمان را به خاطر نمی‌آوریم اما اتفاقاتی که در روز تولد برای ما افتاده است، در مغز ما ثبت و ضبط شده و نگاه ما را نسبت به خودمان و دنیای بیرون ایجاد می‌کند و بر همین اساس نحوه زایمان و سهولت و یا سختی آن بر ذهن کودک تاثیر می‌گذارد.
بنابراین باید توجه ویژه به شیوه تولد کودکانمان داشته باشیم. در این وب یاد نکات و توصیه‌های بسیار مهم و کلیدی درباره نحوه زایمان، زمان زایمان و شرایط زایمان ارائه خواهد شد و علاوه بر آن نرمش‌هایی را خواهید آموخت که با انجام آن‌ها می‌توانید یک زایمان راحت داشته باشید.

درس های این وب‌یاد

3

توصیه های مهم قبل از زایمان

9

زایمان طبیعی

8

زایمان سزارین

1

چرخش لگن توسط توپ

1

ماساژ کمر

1

حرکت اسکات (چمباتمه)

1

حرکت ریلکسی توسط همراه

1

حرکت معلق

1

خم به جلو با ایجاد نوسان در لگن

1

خم به جلو با استفاده از توپ در حالت نشسته

1

استراحت به پهلو با استفاده از توپ

2

خم به کنار با استفاده از توپ

1

خم به جلو با استفاده از توپ

لطفا صبر کنید ...

معرفی ارائه کننده

فیروزه  روستا
فیروزه روستا
کارشناسی ارشد مامایی، مدرس ارشد آمادگی بارداری

من فارغ التحصیل رشته مامایی از کشور فرانسه هستم و نزدیک به 20 سال است که به مادران باردار کمک می کنم تا این دوره بسیار مهم را با آرامش و با حداقل عوارض طی کنند. همکاری من در این زمینه از طریق آموزش ماماها به صورت آکادمیک و همینطور آموزش خود مادران باردار در مرکز سلامت مادران صورت می گیرد. در طول این سالها فعالیتهای متعددی از جمله تدریس در دانشکده های مامایی، عضویت در كميته فني مشورتي پروتكل آمادگیهاي دوران بارداري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و تدریس کارگاه هاي تخصصي آمادگي براي زايمان بيمارستان ها و دانشگاه هاي کشور و... داشته ام. تلاش من همواره این بوده است که الگويي مناسب نياز مادران باردار کشورم ارائه دهم و بنيانگزار کلاسهاي آمادگي براي زايمان در ایران بوده ام.

نظرات کاربران
5

مهدی کیخا
واقعا مختصر و مفید همه مطالب گفته شده