یوگا در دوران بارداری

چگونه جسم و روح خود را در دوران بارداری تقویت کنیم؟

ارائه دهنده فیروزه روستا در دسته بندی  سبک زندگی

چگونه جسم و روح خود را در دوران بارداری تقویت کنیم؟

در دوره بارداری باید ورزشهای مناسب بارداری انجام شود؛ چرا که در ساختار جسمی بانوان در این دوران تغییرات زیادی انجام می شود و فرد باردار باید با استفاده از ورزش بدن خود را منطبق با تغییرات دوران بارداری کند.
در دوران بارداری نیروی ثقل بدن به جلو متمایل می شود و این باعث می شود در ساختار مهره های کمری قوس بیشتری ایجاد شود و در دوازده مهره بالایی ستون فقرات حالت قوز ایجاد می شود.
مادر باردارد می تواند از طریق ورزش از آسیبهای جسمی کوتاه مدت و بلند مدت در دوران بارداری جلوگیری کند. از طرف دیگر ورزش در حین بارداری باعث آزاد شدن ماده ای به نام اندرفین می شود که نشاط و شادی را برای مادران به ارمغان می آورد و این احساس شادی و شعف به جنین نیز منتقل شده و جنین رابطه بهتری با مادر خود برقرار می کند.
در این وب یاد، شما با اهمیت ورزش در دوران بارداری آشنا شده و حرکات ورزشی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کند تا دوران بارداری را سالم تر، شادتر و با آرامش بیشتری سپری کنید.

درس های این وب‌یاد

3

اهمیت ورزش در دوره بارداری

3

محدودیتهای ورزشی در دوره بارداری

4

ورزشهای توصیه شده در دوره بارداری

4

یوگا در بارداری

1

وضعیت درست نشستن

1

شیوه درست تنفس کردن و آمادگی برای شروع حرکت

1

تقویت عضلات چشم

1

تقویت عضلات گردن

3

تقویت عضلات دست

2

تقویت عضلات پشت و سرشانه

1

تقویت قفسه سینه و تقویت عضلات سینه

5

پیشگیری از ترش کردن و یبوست

2

تقویت عضلات لگن

6

تقویت عضلات پا

2

تقویت عضلات ستون فقرات

5

استفاده از توپ در دوران بارداری

2

تکنیک تنفسی «نادی شوان»

9

تکنیک آرام سازی بدن

لطفا صبر کنید ...

معرفی ارائه کننده

فیروزه  روستا
فیروزه روستا
کارشناسی ارشد مامایی، مدرس ارشد آمادگی بارداری

من فارغ التحصیل رشته مامایی از کشور فرانسه هستم و نزدیک به 20 سال است که به مادران باردار کمک می کنم تا این دوره بسیار مهم را با آرامش و با حداقل عوارض طی کنند. همکاری من در این زمینه از طریق آموزش ماماها به صورت آکادمیک و همینطور آموزش خود مادران باردار در مرکز سلامت مادران صورت می گیرد. در طول این سالها فعالیتهای متعددی از جمله تدریس در دانشکده های مامایی، عضویت در كميته فني مشورتي پروتكل آمادگیهاي دوران بارداري وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي و تدریس کارگاه هاي تخصصي آمادگي براي زايمان بيمارستان ها و دانشگاه هاي کشور و... داشته ام. تلاش من همواره این بوده است که الگويي مناسب نياز مادران باردار کشورم ارائه دهم و بنيانگزار کلاسهاي آمادگي براي زايمان در ایران بوده ام.

نظرات کاربران
5

زهرا رزازیان
برنامه بسیار جالبی بود که مسلما با انجام این حرکات میتوان دوران بارداری لذتبخشی را سپری نمود. با تشکر