بیست تا سی سالگی از زبان دکتر شهین اعوانی

تجربیات دکتر شهین اعوانی از بیست تا سی سالگی

ارائه دهنده بیست تا سی در دسته بندی  توسعه فردی

تجربیات دکتر شهین اعوانی از بیست تا سی سالگی

اغلب مردم گام‌های مهم زندگیشان را در ۲۰ تا ۳۰ سالگی بر می‌دارند؛ زمانی که پیشرفت شخصیتی رخ می‌دهد و اهداف برای آینده معلوم می‌شود.
اما بیشتر جوان‌ها در این دوره سنی، مدام با خود درگیر هستند که برای موفقیت در آینده چه باید کرد و یا به عبارت دیگر: از بیست تا سی سالگی چه باید کرد؟ چگونه موفق باشیم؟ پرسشی که دائما با اضطراب و استرس همراه است. زیرا که جوان حس می‌کند که این دوره سنی مهم‌ترین زمان برای ایجاد پایه‌های موفقیت در زندگی اوست. و همین موضوع سبب می‌شود گذر زمان در این دوره سنی همراه با اضطراب باشد.
شاید بتوان ساعت‌ها به پاسخ این پرسش فکر کرد و در مورد آن مطالعه. و قطعا به نتایجی نیز دست یافت. اما موثرترین شیوه، بررسی زندگی افرادی است که آن‌ها را به عنوان انسان‌های موفق می‌شناسیم. موضوعی که سلسله نشست‌های بیست تا سی سالگی با محوریت آن برگزار می‌شود.
در این نشست، سرکار خانم دکترشهین اعوانی، پژوهشگر ایرانی حوزه فلسفه و عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، از تجربیات بیست تا سی سالگی خود می‌گوید.

درس های این وب‌یاد

1

معرفی خانم دکتر اعوانی

2

خانم دکتر یا خانمِ دکتر

6

مهاجرت در شروع بیست سالگی

7

مشکلات کار در کنار درس

3

درس خواندن یا کاربرد یاد گرفتن؟

2

تعطیلی کارشناسی ارشد

2

دغدغه ها و ادامه تحصیل

3

آسان گیری زندگی

3

تصمیم گیری هر جوانی برای زندگی خود

3

چرا بیست تا سی سالگی مهم است؟

7

اگر به گذشته بر می گشتم...

1

محکم بودن

3

شروع جوانی با تجربه های بزرگان

3

بدست آوردن تعریفی از خود در بیست تا سی سالگی

10

چگونه خود را بشناسیم؟

3

آیا برای دانشگاه وقت بگذاریم؟ چگونه؟

2

تعمق و ارزش داشتن برای خود

2

امکان مایوس شدن

2

چرا زبان آموزی مهم است؟

1

صبر یا انفعال؟

2

عدم قطعیت نشانی از عدم بلوغ عقلی

2

اهمیت شناخت فرهنگ ها و جوامع

1

هر لحظه تولدی دیگر است

1

دنبال مقصر نگردیم!

لطفا صبر کنید ...

معرفی برگزار کننده

بیست تا سی
بیست تا سی
چرا بیست‌تاسی‌سالگی مهم است؟

ما در ۲۰ سالگی و بیست و چند سالگی گمان می‌کنیم «شغل بعداً سر میرسد، ازدواج بعداً اتفاق می‌افتد، بچه ها بعداً به دنیا می‌آیند، حتى مرگ بعداً به سراغ‌مان می‌آید»… دوره‌ای که هر بزرگسالی برای رسیدن به بزرگسالی خود، بی‌شک آن را تجربه و سپری کرده است و هر کودکی احتمالاً روزی آن را تجربه خواهد کرد. در شرایطی که بسیاری از ما تا سى سالگى کاری را شروع می‌کنیم، ازدواج می‌کنیم یا با شریک آینده زندگی خود آشنا می‌شویم , بیشترین تغییر شخصیت در قیاس با هر زمان دیگرى در زندگى طى دهه ٢٠ سالگى اتفاق مى‌افتد، آنگاه جای شگفتی بسیار است که چرا ۲۰ تا ۳۰ سالگی را جدی نمی‌گیریم! «بیست تا سی» پروژه‌ای است گروهی و غیرانتفاعی برای همه آن‌هایی که در بیست تا سی سالگی عمر می‌گذرانند و مشتاق یادگیری، رشد و توسعه فردی، ارتقاء کیفیت زندگی خود و سایرین و آماده شدن برای آینده‌ای تاحدممکن شگفت‌انگیزند.

نظرات کاربران
5

رحیم ه.
با سلام ممنونم از خانم دکتر بابت اینکه با صداقت تجربیاتشون را در اختیار دیگران قرار می دهند امیدوارم بتوانم در زندگی شخصی ام از آنها استفاده بکنم