ذهن زیبا داشتن

چگونه جهان را زیبا ببینیم؟

ارائه دهنده رضا بهرامی نژاد   و   گروه نیکوکاری «همگام» در دسته بندی  توسعه فردی

چگونه جهان را زیبا ببینیم؟

ما اغلب خودمان را زیبا نمی‌دانیم؛ اما می‌توانیم زیبایی‌های جهان را ببینیم. اگر ما بتوانیم خودمان را پرورش دهیم که به خود فکر نکنیم و زیبایی‌های جهان را ببینیم، قطعا جهان ما را به عنوان یک موجود زیبا خواهد پذیرفت. به جای اینکه مدام به این فکر کنیم که دیگران ما را چگونه می‌بینند؟ توجه خود را به زیبایی های اطرافمان معطوف کنیم.
از زیبایی معانی و تفسیرهای مختلفی وجود دارد، حتی مظاهر مختلفی از زیبایی وجود دارد که بسیار متفاوتند؛ یک چهره می‌تواند زیبا باشد، یک گل، یک حرف، معصومیت کودک، به ثمر رساندن گل در فوتبال یا حتی یک سخنرانی سیاسی. ما باید بتوانیم در شرایط و مکان‌های مختلف، زیبایی را ببینیم!

درس های این وب‌یاد

4

مظاهر زیبایی

5

کلیشه های ذهنی برای درک زیبایی

5

زیبایی در گذر زمان

4

تلخی و زیبایی

6

سادگی و زیبایی

5

ذهن زیبا داشتن

3

سخن پایانی

معرفی ارائه کننده

رضا بهرامی نژاد
رضا بهرامی نژاد
فیلمساز، مدرس و نویسنده

معرفی برگزار کننده

گروه نیکوکاری «همگام»
گروه نیکوکاری «همگام»
همراه و همگام با نیازمندان

گروه نیکوکاری «همگام» بصورت خودجوش و پیرو چند سال فعالیت‌های پراکنده در زمینه ارائه خدمات عامل‌المنفعه، توسط کارکنان شرکت چارگون و جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی از ابتدای سال 1390 فعالیت‌های مستمر خود را بصورت رسمی آغاز نمود و اکنون پس از گذشت یکسال، بعنوان موسسه‌ای در شرف تاسیس مشغول به کار می‌باشد. عمده درآمد این مجموعه از محل کمک‌های نقدی کارکنان شرکت چارگون و حمایت‌های متفرقه خیرین می‌باشد. هر چند در ابتدای راه فعالیت‌های «همگام» بصورت پراکنده شامل تهیه مایحتاج مراکز و موسسات مشابه، پرداخت کمک هزینه تحصیلی، شناسایی کودکان نیازمند و تهیه بسته‌های عیدی و مدرسه و دیگر بسته‌های مناسبتی می‌شد اما امروز پس از تجربه گذشته، سیاست‌گذاری کلان آن به سمت حمایت تحصیلی و ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به کودکان و نوجوانان جهت فراهم آوردن زمینه خودشکوفایی آنها است. به این ترتیب بیشتر درآمد آن صرف تامین نیازمندی‌های آموزشی، فرهنگی، تحصیلی و … کودکان و نوجوانان مستعد و حمایت از فعالیت‌های مراکز و موسسات مشابه می‌گردد. همچنین با توجه به بودجه سالیانه، هر ساله تعدادی از دانشجویان مستعد کم درآمد بصورت غیرمستقیم تحت تکفل تحصیلی این مجموعه قرار می‌گیرند. حامیان این مجموعه بالغ بر 300 نفر می‌باشند.. همچنین تیم اجرایی آن متشکل از افراد داوطلبی است که هر روز به تعداد آنها افزوده می‌شود و در اجرای طرح‌ها یاری‌رسان همگام می‌شوند.

نظرات کاربران
4.4

Fariba Ahmadi
رویکرد و نگاه جدید به زیبایی
آزاده رفیعی
من فکر می کنم تلاش در به روز بودن اطلاعات و سخاوت در آموزش بزرگترین خصیصه ایه که درک و عشق به هدفو نشون می ده.
Jessi Farzaneh
سلاااااام دیدن فیلم ها چون احساس پیری میکنم در اوج جوانی :(
مهدیه پارسا
ساده بود. ساده زیباست.
نیر مرادخانی
موضوع جالبی بود ولی سخنران ضعیفی داشت.
محمد فخری
زیبایی ذهن را شناساند.
حامد نوگیدری
عالی و ساده و زیبا بود
محمد تقی امینی
روان و زیبا اندیشه را بیان کردید