ارتباط اثربخش

چگونه می توانیم روابط موثری را با دیگران برقرار کنیم؟

ارائه دهنده دکتر شهرام رحیمی در دسته بندی  توسعه فردی

چگونه می توانیم روابط موثری را با دیگران برقرار کنیم؟

ما انسان ها از لحظه به دنیا آمدن ارتباط برقرار می کنیم. ابتدا با حرکات صورت و گریه کردن، سپس با تقلید صداها و حرکات پیچیده تر و در نهایت آموختن کلمات و برقراری ارتباطات گفتاری؛ و در طول زندگی خود به برقراری ارتباط ادامه می دهیم؛ در محیط خانواده، در مدرسه، با دوستان، در دانشگاه، در محیط کار؛ هرجایی که باشیم برقرار کردن ارتباط، بخش مهمی از زندگی ماست. در حقیقت کیفیت زندگی ما را کیفیت ارتباطات ما مشخص می کند و هر چقدر که ارتباطات بهتر و موثرتری داشته باشیم، زندگی بهتری را تجربه خواهیم کرد و موفق تر خواهیم بود.

مدیران برای موثر بودن، باید بتوانند ارتباط مناسبی با کارمندان خود داشته باشند و بر رفتار آنان تاثیر بگذارند، کارمندان باید ایده ها و نظرات خود را به راحتی و با اعتماد به نفس با مدیر خود مطرح کرده و او را تحت تاثیر قرار دهند؛ علاوه بر این آن ها باید روابطی دو طرفه خوبی را با همکاران خود به وجود بیاورند. زن و شوهر باید مشکلاتشان را در فضایی مثبت با یکدیگر حل کنند و والدین و فرزندان باید با دنیای هم بدون پیشداوری آشنا شوند و به آن احترام بگذارند.

در این وب یاد درباره چیستی و چگونگی ارتباطات خواهید آموخت و اینکه یک رابطه چگونه تاثیر گذار باشد. با تفاوت های شنیدن و گوش کردن آشنا می شوید و می آموزید چگونه شنونده موثرتری شوید و چگونه صحبت کنید که دیگران به حرف های شما گوش دهند. نکاتی را درباره ارتباط نوشتاری یاد خواهید گرفت و درباره اهمیت زبان حرکات بدن در ارتباطات می آموزید.

درس های این وب‌یاد

2

ارتباطات چیست؟

4

گیرهای ارتباطی

5

تاثیرگذاری

8

نوشتار

8

گوش دادن!

2

چگونه شنونده ي بهتری باشیم!

2

چگونه بگوییم که بهتر گوش کنند!

12

گفتار

15

زبان حرکت بدن

لطفا صبر کنید ...

معرفی ارائه کننده

شهرام رحیمی
دکتر شهرام رحیمی
مدرس و مشاور مدیریت منابع انسانی

دکتر رحیمی دارای بیش از 20 سال سابقه کار صف و ستاد، پژوهش و آموزش در سازمان‌های صنعتی و خدماتی، خصوصی و دولتی در انگلستان، امریکا و ایران بوده و در حال حاضر به عنوان مشاور و مدرس با سازمان‌های صنعتی و آموزشی مطرح کشور در حال همکاری است. ایشان پس از اخذ لیسانس روانشناسی در ایران به انگلستان رفته و فوق لیسانس خود را در ارگونومی، و دکترای خود را در روانشناسی صنعتی و سازمانی با درجه ممتاز اخذ کرد. وی سپس سه سال به تحقیقات فوق دکترا در زمینه کاربردهای روانشناسی صنعتی و سازمانی در کشورهای در حال رشد پرداخته و پس از اتمام دوره به مدت 13 سال به عنوان مدیر اجرایی در زمینه توسعه و مدیریت منابع انسانی در آن کشور و امریکا مشغول به کار بود. از سال 77 و مراجعت به ایران، پروژه‌های متعددی مربوط به مدیریت منابع انسانی در وزارت‌خانه و نهادهای دولتی و خصوصی گردیده که این روند ادامه دارد. در کنار این فعالیت‌ها، ایشان با سازمان‌های آموزشی گوناگون مانند دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت معلم، سازمان مدیریت صنعتی، جهاد دانشگاهی، مراکز آموزشی و پژوهشی اغلب وزارت‌خانه‌ها نیز همکاری دارد. از ایشان مقالات مختلفی در زمینه روانشناسی صنعتی و سازمانی به چاپ رسیده است.

نظرات کاربران
4.3

مهناز ترکستانی
تفاوت پرچونگی بد و پرچونگی خوب جالب بودJ
میثم رنجبر
نکته مهمی رو آقای دکتر گفتن در این وب یاد اینکه «چطور گفتن» از اینکه «چی بگیم» مهمتره
علی دفتری
برای من جذاب ترین بخش این وب یاد روشهای تاثیرگذاری بود اینکه بتونم روی طرف مقابلم تاثیر بزارم و نظرشو تغییر بدم
داوود بیگی
به نظر من مهمترین موضوع این بود که مشخص صحبت کنیم من همیشه این مشکل رو با خیلی ها داشتم که مشخص و شسته رفته صحبت نمی کنن و من باید کشف کنم که منظورشون چی بوده. خودم هم تصمیم گرفتم که خواسته هامو دقیق و مشخص از طرفم بخوام
میثم رنجبر
جالب بود من هیچ وقت فکر نمی کردم که باید گوش دادن را هم یاد بگیرم و گوش دادن هم تکنیک داره. ممنونم از آقای دکتر رحیمی
میثم رنجر
واقعاً دانستن این نکات درباره ارتباط برقرار کردن برای همه در هر سن و سال و سابقه ای بسیار مهمه من آرزو میکردم کاشکی بعضی از مدیران سابق من این مهارت ها رو داشتن
رضا محمدپور
آقای دکتر رحیمی واقعا استاد برجسته و معتبری هستند. ممنونم از وب یاد که ویدیوهای آموزشی ایشون رو فراهم کرده
علیرضا  افسریان
جناب آقای دکتر مثل همیشه ساده و دلنشین و در عین حال تاثیر گذار
حسین جعفری
نحوه بیان آقای دکتر رحیمی بسیار شیوا است و مثالهای کاربردی جالبی هم در وب یاد خودشون مطرح کردند. ازتون ممنونم