شناخت توانایی ها

چگونه می توانیم بیشتر و بیشتر آن کسی شویم که هستیم؟

ارائه دهنده امیر مهرانی در دسته بندی  توسعه فردی

چگونه می توانیم بیشتر و بیشتر آن کسی شویم که هستیم؟

چرا عده ای به سرعت پیشرفت می کنند و عده ای دیگر با وجود تلاش های فراوان، به موفقیت دست نخواهند یافت؟ آیا رویا دست یافتنی است یا تنها میلی است که اغلب به واقعیت نخواهد پیوست؟ موفقیت هر فرد در گرو چه چیزی است؟ چقدر درگیر نقاط ضعفمان هستیم؟

بسیاری این گونه تصور می کنند که برای پیشرفت باید نقاط ضعف خود را از بین برد. از همین رو دائماً در حال کشف نقاط ضعف و حل آن ها هستند؛ یک روند کاملاً زمان بر و انرژی گیر که برای آن نتیجه قطعی نیز نمی توان متصور بود. چرا که بسیاری از نقاط ضعف حل نشدنی باقی خواهد ماند. انسان های موفق درک کرده اند که به جای صرف زمان، برای از بین بردن نقاط ضعف، باید بر نقاط قوت و توانایی های خود سرمایه گذاری کنند. اما آیا توانایی های خود را می شناسیم؟

تحقیقات موسسه گالوپ بر روی بیش از 3 میلیون نفر انسان در نقاط مختلف دنیا، نشان می دهد که افرادی می توانند موفق باشند و همواره این موفقیت را تکرار کنند که توانایی های خود را شناخته و اهداف خود را بر مبنای این توانایی ها انتخاب کنند. عدم آگاهی از توانایی های خویش و یا برداشت اشتباه از آن­ ها، سبب خواهد شد، هدف و مسیری اشتباه، در زندگی انتخاب کنیم. مسیری که همواره در آن نارضایتی های شغلی و ارتباطی بروز خواهند کرد و دائماً با اتفاقات ناخوشایند، در حوزه های گوناگون مواجه خواهیم شد. و رویا ها دست نیافتنی باقی خواهند ماند. اما آیا شناخت استعداد ها و توانایی ها برای کسب موفقیت کافی است؟

دست یافتن به حداکثر های خود یک اتفاق نیست، یک سفر است. سفری که لازم است در آن تعاریفی جدید را جایگزین تعاریف کهنه خود درباره کار و زندگی کنیم؛ به کشف درون خود بپردازیم؛ قابلیت های خود را بالفعل کنیم و با انتخاب هدفی متناسب با آنچه که هستیم، مسیری را طراحی کنیم که بر پایه استعداد ها و توانایی های ما استوار است و گام به گام ما را به آرزوهایمان نزدیک خواهد کرد.

دوره "شناخت توانایی ها" به ما کمک می کند تا این سفر را آغاز کنیم. توانایی ها و قابلیت های خویش را کشف کنیم؛ به رویاهای خود اعتماد کنیم و با طراحی مسیری مناسب به سمت هدف خود حرکت کنیم.

درس های این وب‌یاد

7

شناخت توانایی‌ها از خودشناسی شروع می‌شود

9

چرا در خودشناسی باید به توانایی‌ها توجه کرد؟

10

زندگی برمبنای توانایی‌ها

7

شروع توانمند

4

برندسازی شخصی براساس توانایی‌ها

5

معرفی دوره‌ی کامل شناخت توانایی‌ها

معرفی ارائه کننده

امیر مهرانی
امیر مهرانی
مربی رشد فردی و سازمانی

به سادگی به افراد و سازمان‌ها کمک می کنم تا گذشته‌ی قابل تقدیر خود را دوباره بازیابی کنند، آینده مطلوب خود را شفاف نمایند و در مسیر رسیدن به اهداف خود قدم بگذارند و تبدیل شوند به تغییری که می‌خواهند. من به افراد کمک می‌کنم تا توانایی‌های خود را بشناسند، بتوانند تغییرات مثبت در خود ایجاد کنند و در مسیر رشد پایدار به‌سمت رجحان در کار و زندگی حرکت کنند. همچنین به سازمان‌ها کمک می‌کنم تا مسائل فرهنگی، تیمی و ره‌بری (مدیریتی) خود را شناسایی کنند، از توانایی ها و پتانسل‌ها استفاده نمایند و به تحولی مثبت و کارا دست پیدا کنند.

نظرات کاربران
4

سعید کریمی
بسیار کاربردی بود و عالی ک باعث شناخت بیشتر خود میشود
ابوالفضل جعفری نسب
چه بگویم نگفته هم پیداست
Margh Marghh
نظری ندارم مجبور کردید امتیا بدم
علی میرزاپور
تکو اکووتود و هدد تدب تکدزبد زرووووتوووووووو ااووووووووووووووووووددد اتکتکوووادلداکتتددوکو هتوول وککدرلونکدرومولا هتنددردتخل
محمد ملک
خیلی خوب اگر در ادامه نتیجه دهد
پریسا پرسیا
سایت خوبی هست و مطالب مفیدی داره
فرزانه ربانی
خیلی ممنون واقعا مفید بود
neda usefi
عالی بود کوتاه و مختصر کامل اصل مطلب بیان شد
morteza rezaei
بدین دلیل که خیلی نیاز به مرجعی برای خودشناسی داشتم و این سایت را بسیار مفید دیدم
زرا زرا
همیشه دنبال همچین دوره ی رایگانی بودم
سید علی باقرپور
مطالب خوبی طرح شد ولی وارد جزیات نشدند و ظاهرا هدف اصلی این دوره، معرفی دوره ای بلند مدت بود. با این حال ممنونم از وب یاد و آقای مهرانی عزیز
محسن شیرعلیزاده
خوانده نمی شود لطفا راهنمایی نمایید
حسین اخوان
دریشسحجسیخرشئترحککیردخحشدشبخحثیتبحسکبتئیسکبم
اشکان رضی
دستم خورد ، معذرت میخوام
زهرا صادقی
سلام فابل ها باز نمیشن
بهار سلطانی
ویدئو اول را دیدم و به نظرم حرف های حساب شده ای گفتن
محمد علی فرقانی
ننتااااتتتتتلیبذنناتاذدرزررتتتت
امیر رفاهت
عالی بودبسیار سپاس گذارم که ارزش به جامعه اضافه میکنید
نرگس نامدارفرد
بسیار عالی و کامل بود و راهنمای قوی هست
سعیده قنبری
ایجاد انگیزه برای شروع هرچیزی