چگونه توانمندی‌های کودکتان را افزایش دهید؟

ارتقاء هوش‌های چند گانه و توانمندی‌های کودکان از طریق بازی

ارائه دهنده دکتر مریم بهنودی در دسته بندی  توسعه فردی

ارتقاء هوش‌های چند گانه و توانمندی‌های کودکان از طریق بازی

تربیت و رشد دادن کودک و ساختن آینده ای روشن برای او دغدغه همه پدر و مادرهاست. بهترین روش برای افزایش و ارتقای هوش چندگانه فرزندان ما استفاده از بازی است؛ بازی باعث رشد ذهنی، تخیلی، حافظه ای و فیزیکی کودک می‌شود و در حقیقت بازی تمامی دنیای یک کودک است. بازی‌ها و اسباب بازی‌ها باید مناسب با سن کودک باشد، حس کنجکاوی او را برانگیزد، حس خلاقیت او را تقویت کند و هدف داشته باشد.
در موضوع ارتقاء توانمندی‌ها و هوش‌های چند گانه کودکان و نوجوانان از طریق بازی و دست سازه‌ها قصد بر این است که به اولیاء محترم آموزش دهیم که چگونه با ساده ترین شیوه‌ها و ابرزار می توان مهارت‌های کودکان را افزایش داد و در نتیجه اعتماد به نفس کودکانمان را بالا ببریم.
در این وب یاد بازیهای مختلفی برای سنین مختلف کودک آموزش داده می شود. استفاده از این بازیها کودک شما را باهوش تر خواهند کرد.

درس های این وب‌یاد

مقدمات و معرفی

3

ارتقای توانمندیهای کودکان از طریق هوشهای چندگانه

8

تقویت حس بینایی

1

تقویت حس شنیداری

2

بایدها و نبایدها

بازی های مناسب برای سنین مختلف

11

بازی هیجانی پیدا کردن اشکال همشکل

5

بازیهای مناسب برای یک سالگی تا دو سالگی

8

بازیهای مناسب برای دو سالگی تا سه سالگی (1)

5

بازیهای مناسب برای شش ماهگی تا یک سالگی

6

بازیهای مناسب برای دو سالگی تا سه سالگی (2)

9

بازی فکری با اسباب بازی چوبی

8

نکات و بازیهایی برای صحبت با کودک

9

بازی با کاغذ

بخش پایانی

2

خلاصه و جمع بندی

لطفا صبر کنید ...

معرفی ارائه کننده

مریم بهنودی
دکتر مریم بهنودی
دکترای تخصصی در مهارتهای عملی زندگی و اختلالات در یادگیری - مدرس دانشگاه تهران

دکتر مریم بهنودی دارای دکترای تخصصی در اختلالات یادگیری و فنآوری تکنولوژی از دانشگاه کوبه ژاپن است. ایشان مدرس دانشگاه تهران بوده و به عنوان مشاور در کلینیک دکترکاردان در دانشگاه تهران فعالیت دارند. دکتر بهنودی کارشناسی ارشد خود را در مهارتهای عملی زندگی و تکنیکهای آموزش از دانشگاه هیوگو ژاپن دریافت کرده است. علاقمندی اصلی دکتر بهنودی به روشهای عملی یادگیری در کودکان و نوجوانان است. ضمناً درمان اختلالات گویشی و بالا بردن اعتماد به نفس افراد از طریق ارتقاء فن بیان از جمله تخصص های کاری ایشان می باشد.

نظرات کاربران
5

بیتا کاظمی
بسیار به نکات کلیدی اشاره شده.ممنون از شما.مخصوصا در رابطه با بازی با کودک به مواردی اشاره شده که ما بعنوان بزرگتر اصولا رعایت نمی کنیم